28 Temmuz 2016 Perşembe
05:50

Şahin ve Serçe'ler hurdaya çıkarılacak

Şahin ve Serçe'ler hurdaya çıkarılacak

Emektar otomobiller hurdaya çıkacak

Araç sahiplerinin alım gücündeki artış, kredi faiz oranlarının düşmesi ve güvenlik kriterinin ön planda tutulmaya başlaması nedeniyle, Murat 124'lerin ardından, "Şahin, Serçe" gibi emektar otomobiller de hızla hurdaya ayrılıyor.Konya'da ikinci el otomobil galerisi satış müdürü Abdullah Şirin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son yıllarda Türkiye'de lüks araç kullanımının önemli ölçüde arttığını, bunun ikinci el pazarında bariz şekilde görüldüğünü söyledi.

15 yıl öncesine kadar hem galeri sahiplerinin hem de vatandaşın lüks araçların yanına dahi yaklaşamadığını ifade eden Şirin, "Lüks otomobillere karşı son yıllarda önemli talep artışı oldu. Lükse öyle yoğun ilgi var ki; eski Şahin'lerin yerini belli yaşın üzerindeki Volkswagen, Audi, BMW ve Mercedes gibi lüks sınıf araçlar aldı" dedi.Konya Oto Galericiler Odası Başkanı Adem Uzman da kredi faizlerinin düşmesi, sürekli yenilenen teknoloji ve buna bağlı olarak ikinci elde fiyatların düşmesi gibi nedenlerle, artık orta gelir grubunun da lüks araçlara binebildiğini dile getirdi. Uzman, şunları kaydetti:

"Lüks araca binmek isteyenler, haksız sayılmazlar. Şahin, Serçe gibi artık devri bitmiş eski araçlardan insanlar artık ister istemez uzaklaşıyor. Bu araçlar hem çok arıza yapıyor hem de yeni otomobillerle karşılaştırılamayacak kadar, güvenlik, konfor ve yakıt ekonomisinden uzak. Yeni araçlar, yormayan yolculuk, klima ve otomatik vites gibi pek çok önemli avantaj sunuyor. Eski araçlara göre üst düzey konfor sunan ikinci el lüks otomobillerin fiyatları da uygun. Bu konforlu araçlarda eskisi gibi servis ve yedek parça sıkıntısı da çekilmiyor. Tabii, gelir seviyesinin yükselmesi, kredilerin faiz oranlarının düşmesi ve araçlarda can güvenliği kriterine verilen önemin artması, insanları lükse sevk etti."
Yayınlanma:   Son Güncelleme:


Etiketler: tofas, hurda, otomobil, sahin, Serçe

Yorumlar
Toplam Yorum:4Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Adınız :

Yorumunuz :

ahmet

20 Mart 2015 Cuma 20:03

yazıklar olsun ya vallaha yazıklar olsun birde yerli oto istiyoz

Puan Yok
Katılmıyorum
Katılıyorum

ikizlere takke

17 Ağustos 2013 Cumartesi 15:17

ikiz kuleler üzülmesin ben alırım onlara

100%
Katılmıyorum
Katılıyorum

metin

16 Ağustos 2013 Cuma 23:21

Gec bile kalindi.

67%
33%
Katılmıyorum
Katılıyorum

tofaş hastası

16 Ağustos 2013 Cuma 21:11

maşallah maşallah malzemeden kaçmamış tofaş

84%
16%
Katılmıyorum
Katılıyorum